Sitrin Taşı30th Mart 2023

Sitrin taşı, sarı veya turuncu renkte olan bir kuvars çeşididir. Doğal olarak veya ısıtılarak elde edilebilir. Sıcak ve enerjik bir taş olarak bilinir ve birçok farklı kültürde değerli kabul edilir.

Sitrin taşının özellikleri şunlardır:

  • Renk: Sitrin taşı, açık sarıdan koyu turuncuya kadar bir dizi renkte olabilir. Bazı sitrinler, doğal olarak kırmızımsı veya morumsu renkler içerebilir.
  • Şeffaflık: Sitrin taşı genellikle saydam veya yarı saydamdır.
  • Sertlik: Sitrin taşı, Mohs sertlik ölçeğinde 7 numaralı bir sertliğe sahiptir.
  • Yapı: Sitrin taşı, kuvars kristallerinden oluşur ve kalsedon, ametist ve morion gibi diğer kuvars çeşitleriyle yakından ilişkilidir.

Sitrin taşı, enerjiyi yükseltmek, motivasyonu arttırmak, özgüveni güçlendirmek ve negatif enerjiyi uzaklaştırmak için kullanılır. Ayrıca, bolluk, zenginlik ve refah çekmek için de kullanılır. Bazılarına göre, sitrin taşı sinir sistemini güçlendirir, metabolizmayı hızlandırır, sindirim sistemine yardımcı olur ve bağışıklık sistemini destekler.

About the Author

TESBİHANE 2011 yılında kurulmuş İstanbul-Beyazıt merkezli bir firmadır. Güvenli alışveriş düsturunu e-ticaret sektörüne taşıyan firmamız, el emeği göz nuru tesbihler, özel tasarım gümüş erkek yüzükleri ve takı çeşitleri ile toptan ve perakende olarak faaliyet göstermektedir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir