Kehribar Bebek Kolyesinin Bebeklere Faydaları Nelerdir?28th Şubat 2019

Kozalaklı ağaçların doğal reçineleşmiş hallerinden meydana gelen kehribar, başta tesbih olmak üzere birçok takı ve aksesuarda kullanılmaktadır. Bunların başında da hepimizin bildiği gibi kehribar tesbihler gelir aslında. Ancak son zamanlarda popüler olan ve özellikle bebekler için tercih edilen bir ürün daha var; kehribar bebek kolyesi.

Kehribar kolyeler, sanıldığı gibi son zamanlarda ortaya çıkan bir ürün değildir. Hem şifalı olması hem de şık durması nedeniyle asırlardır farklı kültürlerde kullanılmıştır. Geçmişte de birçok tıp insanı kehribarı tedavi için kullanmış ve önermiştir. Günümüzde de kullanımı git gide yaygınlaşmaya başlamıştır. Peki nedir bu kehribar kolye? Neden özellikle bebekler için kullanılır?

Kehribar Bebek Kolyenin Bebeklere Faydaları Nelerdir?

Yukarıdaki soruların ortak cevabı şifadır. Kehribar kolyeleri yetişkinler kullansa da daha çok bebekler için tercih edilir. Bebek kehribar kolyelerin bebekler üzerindeki etkisi de bunun en büyük sebebi. Bu kolyelerin bebekler üzerindeki faydalarından kısaca bahsetmek gerekirse;

  • Diş çıkarma döneminde ağrıları azaltır.
  • Yine bu dönemde oluşan salyayı azaltır.
  • Doğal ağrı kesici özelliğine sahiptir.
  • Uykusuzluğa iyi gelir.
  • Ortamda bulunan negatif enerjiyi çeker, pozitif enerjiye çevirir.
  • Bağışıklık sistemine iyi gelir.
  • Nazara karşı iyi bir koruma yöntemi olduğuna inanılır.

Kehribar Bebek Kolyesi Nasıl Kullanılır?

Damla kehribarlardan yapılan kehribar bebek kolyeleri, kehribar diş kolyesi ya da bebek diş kolyesi olarak da bilinir. Özellikle bebeği olan anneler ve babalar tarafından tercih edilir.

Kehribar kolyelerin bebekler için hiçbir yan etkisi yoktur. Ancak yine de bazı noktalarda dikkat edilmesi önerilir. Bu nedenle bebeklere gözetim altında takılmalıdır. Tenle direkt etki ettiği zaman olumlu etkilerini kısa sürede görebilirsiniz.

Kolyeyi uzun süre güneş altında bulundurmanız kolyeye zarar verebilir. Tamamen organik bir ürün olduğu için uzun süre güneş ışığına maruz kalması, kehribarın içinde bulunan nemi kaybetmesine ve çatlamasına sebep olabilir.

Bebek Kehribar Kolye Çeşitleri

Tesbihane.com’da bulunan kehribar bebek kolyesi çeşitlerinin tamamı orijinal damla kehribarlardan üretilmektedir. Aklınızda hiçbir şüphe bulundurmadan gönül rahatlığıyla bebeğinize takabilirsiniz. Damla kehribar bebek kolyelerinin rengi ise taşa göre sarı, süzme sarı, kırmızı, koyu kırmızı olarak değişebilmektedir.

Kaynak: https://www.tesbihane.com/bebek-takilari

Kehribar bebek kolye modellerini aşağıda inceleyebilir ve sitemizden satın alabilirsiniz.

Karışık Renk Orijinal Damla Kehribar Taşlı Bebek Diş Kolyesi

Satın almak için tıklayın: https://www.tesbihane.com/cocuklar-icin-orijinal-damla-kehribar-kolye-28204

Koyu Kırmızı Renk Orijinal Damla Kehribar Taşlı Bebek Diş Kolyesi

Satın almak için tıklayın: https://www.tesbihane.com/damla-kehribar-bebek-dis-kolyesi-model-3

Sarı Renk Orijinal Damla Kehribar Taşlı Bebek Diş Kolyesi

bebek diş kolyesi

Satın almak için tıklayın: https://www.tesbihane.com/sari-renk-orijinal-damla-kehribar-tasli-cocuk-dis-kolyesi

Süzme Sarı Renk Orijinal Damla Kehribar Taşlı Bebek Diş Kolyesi

Satın almak için tıklayın: https://www.tesbihane.com/suzme-sari-renk-orijinal-damla-kehribar-tasli-cocuk-dis-kolyesi

Kırmızı Renk Orijinal Damla Kehribar Taşlı Bebek Diş Kolyesi

Satın almak için tıklayın: https://www.tesbihane.com/kirmizi-renk-orijinal-damla-kehribar-tasli-cocuk-dis-kolyesi

About the Author

TESBİHANE 2011 yılında kurulmuş İstanbul-Beyazıt merkezli bir firmadır. Güvenli alışveriş düsturunu e-ticaret sektörüne taşıyan firmamız, el emeği göz nuru tesbihler, özel tasarım gümüş erkek yüzükleri ve takı çeşitleri ile toptan ve perakende olarak faaliyet göstermektedir.

  • EROL

    Bilgi faydalı. özellikle yeni diş çıkaran çocuklar için çok etkili olduğun söylenmekte. Takıldıktan sonra 4ncü günde ağızdaki salyalarda azalma olduğu ve huzursuzluğun bayağı azaldığı anneler tarafından bildirilmekte. Böyle bir faydalı ürün varken kaçırmamak lazım. Tabi her şeyden önce piyasa da her önüne gelenin elinde sattığı kolyelerden ziyade marka olan ve lisanslı ürün satan gerçek damla kehribar kolye almak gerekiyor.