TESBİHANE’NİN FACEBOOK BAŞARISI24th Şubat 2015

Tesbihane’nin en güçlü olduğu platformların başında 2 milyona yaklaşan takipçi sayısıyla Facebook geliyor; peki bu başarının sırrı ne?

Seo uzmanlarının çok iyi bildiği üzere; haziran ayında Facebook’un geçirdiği algoritma değişikliği sonrası markaların etkileşim oranı %5 lere kadar düştü. Yani 1 milyon takipçisi olan bir marka; ileti paylaştığı zaman, bu iletiyi yaklaşık 50 bin kişi görür duruma geldi, daha önce bu rakam 150 binlerdeydi.

Facebook’ta Türkiye’nin en büyük markalarından olan Tesbihane’de ise bu rakamlar çok daha üst seviyelerde devam ediyor. Tesbihane’nin bu başarısının altında güçlü bir SEO ekibiyle çalışması ve Facebook reklamlarına verdiği önem yatıyor. Zaten Facebook’ta kullanıcılarına kaliteli içerikler göstermek istiyor; tabi ki bunun karşılığında bir miktarda paranızı alıyor.

Eğer güçlü bir marka algısı oluşturmak istiyorsanız; mutlaka Facebook’ta olmanız gerekiyor. Çünkü 1,5 milyar insan burada.

About the Author

TESBİHANE 2011 yılında kurulmuş İstanbul-Beyazıt merkezli bir firmadır. Güvenli alışveriş düsturunu e-ticaret sektörüne taşıyan firmamız, el emeği göz nuru tesbihler, özel tasarım gümüş erkek yüzükleri ve takı çeşitleri ile toptan ve perakende olarak faaliyet göstermektedir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir