Amazonit Taşı Nasıl Temizlenir23rd Şubat 2024

Amazonit gibi doğal taşların temizliği de özen gerektiren bir işlemdir. İşte amazonit taşını temizlemenin basit bir yöntemi:

Malzemeler:

  • Yumuşak bir fırça veya diş fırçası
  • Ilık su
  • Hafif bir deterjan veya bulaşık sabunu

Adımlar:

  1. Taşın üzerindeki toz ve kirleri çıkarmak için yumuşak bir fırça veya diş fırçası kullanarak nazikçe fırçalayın. Amazonit gibi hassas taşları temizlemek için çok sert olmayan bir fırça kullanın.
  2. Ilık su ve hafif bir deterjan veya bulaşık sabunu kullanarak bir kap içinde temizleme solüsyonu hazırlayın. Sadece hafif bir temizleyici kullanarak aşırıya kaçmayın.
  3. Taşı bu solüsyonla dikkatlice temizleyin. Temizleme solüsyonuyla nemlendirilmiş yumuşak bir bez veya fırça kullanarak taşın üzerindeki kirleri nazikçe temizleyin.
  4. Taşı temiz suyla durulayın. Temiz suyun altında nazikçe yıkayın ve üzerindeki sabun artıklarını iyice çıkarın.
  5. Taşı yumuşak bir bezle nazikçe kurulayın veya havlu üzerine bırakarak doğal olarak kurumasını sağlayın.

Amazonit gibi taşların kimyasal temizleyicilere maruz kalmaması önemlidir çünkü bu, taşın rengini veya dokusunu bozabilir. Nazik ve doğal temizlik yöntemleriyle taşınızın uzun ömürlü olmasını sağlayabilirsiniz.

About the Author

TESBİHANE 2011 yılında kurulmuş İstanbul-Beyazıt merkezli bir firmadır. Güvenli alışveriş düsturunu e-ticaret sektörüne taşıyan firmamız, el emeği göz nuru tesbihler, özel tasarım gümüş erkek yüzükleri ve takı çeşitleri ile toptan ve perakende olarak faaliyet göstermektedir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir